+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 Son
 1. #1
  KAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  4.715

  Sponsonlu Bağlantılar
  azerbaycan üniversiteleri fiyatları 2012, azerbaycan özel üniversite fiyatları, azerbaycan da kafkas üniversitesi puanları nedir, azerbaycan okullari ile ilgili bilgiler, azerbaycan özel üniversiteleri fiyatları 2012, baküde yüksekokul mezunu mühendislik okumak, azerbaycan universite ucretleri, azerbaycan da eğitim masrafı, azerbaycanda üniversite okumak yorum, azerbaycan üniversiteleri ücretleri,


  Azerbaycan'da Eğitim,
  Azerbaycan'da Eğitim Hakkında,
  Üniversitesi, Üniversiteleri  Eklenti 20383  Azerbaycan'da eğitimin tüm diğer Türk devlet ve topluluklarına göre çok ileri seviyede olduğu görülür. 1991 istatistiki verilere göre Ba4775 okulda 1.503.000 öğrenci okumaktadır. Bugün okul sayısı 5.000'e, öğrenci sayısı 1.600.000'e ulaşmıştır.

  Azerbaycan da 6.500 kültür tesisi, 4.605 adet kütüphane, 125 müze, 125 müzik okulu, 43 halk tiyatro salonu, 3.680 kültür evi bulunmaktadır. Okuma yazma oranı %97.5'dür. Bakü-Azerbaycan Devlet Üniversitesi ve buna bağlı Enstitüler bütün bilimsel, teknik, sağlık, sanat kollarını içerir boyutlardadır. Çok sayıda yabancı öğrenci bulunmaktadır türk öğrencilerin sayısı hergeçen gün artmaktadır.

  Azerbaycan'da Eğitimin Püf Noktaları


  Orta Asya ülkelerindeki üniversiteler, Türkiye'den gelecek öğrencilere kapılarını açtılar. Üniversitelerin ücretleri ise diğer ülkelere göre daha ucuz ve avantajlı.

  ÖSS ile Türkiye'den herhangi bir üniversiteye giremeyecek olan öğrenciler üniversite hayallerini gerçekleştirmek için yurtdışına yöneldiler. Öğrenciler için Orta Asya ülkelerindeki üniversiteler, hem eğitimi, hem de diğer ülkelere göre daha ucuz olması nedeni ile iyi bir alternatif.

  Orta Asya ülkelerindeki üniversitelere gitmek isteyen öğrencilerin yapacağı tek şey; YÖK'ün denklik birimini arayıp, gitmek istediği üniversitenin veya bölümün tanınıp tanınmadığını öğrenmek. Bugüne kadar bu ülkelerde öğrenim gören öğrenciler çoğunlukla mağdur olduğu için öğrencilerin denklik konusunu mutlaka öğrenmeleri gerekiyor.

  İstanbul Valiliği Türk Dünyası Koordinatörlüğü'nde görevli Azerbaycan, Kırgızistan ve Türkmenistan eğitim temsilcileri bu ülkelerde üniversitelerin imkânlarını ve barınma sorunlarını nasıl çözebileceklerini anlattılar.


  Sosyal bölümlerde sorun yok

  Bir öğrencinin Azerbaycan'da üniversite okuması için ÖSS'den 120 puanı aşması yeterli. Mezun olunduğunda sosyal bölümler için denklik sorunu yok. Tıp ve mühendislik fakülteleri mezunlarının da denkliği sınava girdikten sonra kabul ediliyor. Bu iki bölümdekilerin denkliklerinin kabul edilmesi için görüşmeler de sürüyor.

  Azerbaycan'da öğrenciler bir yıl Azerice veya Rusça hazırlık görüyorlar. Öğrenci için okul ücretleri ise Batı ve ABD üniversitelerinin yarısından bile az. Azerbaycan'da hazırlık dönemi için 500 dolar ödenirken, diğer sınıflarda bölüme göre 700 ile bin 300 dolar arasında ücret ödeniyor. Yalnız tıp fakülteleri için 2 bin dolar ödemek gerekiyor. Öğrenciler barınma sorunu ise üniversitelerin yurtlarında kalarak çözebilecekleri gibi, kendileri de ev tutup kalabiliyorlar. Azerbaycan'da tüm Orta Asya ülkelerinde olduğu gibi ev kiraları çok ucuz.


  YÖK Denklik Birimi: 0 312 298 71 55 – 0 312 298 70 00

  Azerbaycan'daki bazı üniversiteler


  Azerbaycan Mimarlık İnşaat Üniversitesi
  Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi
  Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi
  Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi
  Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi
  Azerbaycan Teknik Üniversitesi
  Azerbaycan Sumgayit Üniversitesi
  Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi
  Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi
  Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi
  Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi
  Azerbaycan Diplomatik Akademisi
  Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi
  Azerbaycan Havacılık Üniversitesi
  Azerbaycan Milli İlimler Akademisi
  Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi
  Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü
  Azerbaycan Slayvan Üniversitesi
  Azerbaycan Spor Akademisi
  Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi
  Azerbaycan Turizm Üniversitesi
  Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi
  Azerbaycan Hazar Üniversitesi
  Mingeçevir Politeknik Enstitüsü
  Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi

  Azerbaycan Tıp Üniversitesi
  Azerbaycan Tıp Üniversitesi'nin tarihi; 1919'da Azerbaycan Cumhuriyeti Meclisi'nin aldığı kararla Bakü Devlet Üniversitesi'nde açılan dört fakülteden biri olan Azerbaycan Tıp Fakültesi'ne dayanmaktadır.  Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi
  Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi 1920’de açılmış ve eğitim süresi boyunca hem farklı enstitülerin bünyesinde hem de Bakü Politeknik Enstitüsü olarak hizmet vermiştir.


  Azerbaycan Teknik Üniversitesi

  Bologna Kriterleri çerçevesinde eğitim veren Azerbaycan Teknik Üniversitesi’nin köklü tarihi 1950 yılına kadar uzanmaktadır. 26 akademik alanda 70 farklı ihtisas branşında eğitim programlarına sahip olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bölümleri, uluslararası standartlar kapsamında.


  Azerbaycan Havacılık Akademisi
  Azerbaycan Ülkesi’nin kısıtlı havacılık olanaklarının eğitimli bireylere ihtiyaç duyması nedeniyle 1992 yılında Azerbaycan Bakanlar Kurulu’nun verdiği talimatlar doğrultusunda kurulan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, eğitim vermeye “Milli Havacılık Merkezi” ismiyle başlamıştır.


  Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi
  1923 yılına kadar dayanan geçmişi ile Azerbaycan’ın en eski eğitim kurumlarından biri olan Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin köklü tarihi, Bakü Tiyatro Okulu’nun 1923’te açılmasıyla başlamaktadır. Bakü Tiyatro Okulu; Tiyatro ve Sahne Sanatları,


  Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi
  Azerbaycan Devlet Üniversitesi 1930’da bölümlere ayrılması ile birlikte iktisat bölümünün ayrı bir yapıya sahip olmasına yönelik alınan kararla, Azerbaycan üniversite bünyesinden ayrılan iktisat bölümü Azerbaycan Ticaret Kooperatifçilik Enstitüsü haline gelmiştir. İktisadi Planlama  Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi
  Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi, Azerbaycan Eğitim Enstitüsü Filoloji Bölümü’nün 1937 senesinde ayrılması ve bağımsız yeni yapısıyla eğitime başlamasıyla oluşan Yabancı Diller Fakültesi zamanına kadar gider bir geçmişe sahiptir. 1939 yılından itibaren eğitim hayatına başlayan İngiliz Dili.


  Azerbaycan Hazar Üniversitesi
  Azerbaycan Hazar üniversitesi 1991 senesinde ilk olarak Azerbaycan Üniversitesi adıyla kurularak, Azerbaycan eğitim sistemindeki İngilizce seviyesinin daha da yükseltilmesi için birçok gelişim geçirmiştir. Artık birçok öğrenci için Azerbaycan Hazar Üniversitesinde okumak; dünya çapında


  Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi
  Hacıbeyov Devlet Konservatuarı adıyla 1920 senesinde eğitimine başlayanAzerbaycan Bakü Müzik Akademisi, Azerbaycan tarihinin en başarılı sanatçıları arasında gösterilen Üzeyir Hacıbeyov sayesinde kurulmuştur.


  Azerbaycan Bakü Slavyan Üniversitesi
  2000’de Haydar Aliyev’in talimatı ile kurulan Bakü Slavyan Üniversitesi, günümüzde modern eğitim veren ve manevi değerlere saygı duyan yenilikçi üniversiteleri arasında gösterilmektedir. Doğu ülkelerinden gelen alanında uzman akademisyenleri bünyesine katan Bakü Slavyan Üniversites


  Azerbaycan Gence Üniversitesi

  Öğretmen Enstitüsü olarak 1939’da 2 senelik programlar ile eğitim vermeye başlayan Gence Üniversitesi, Fen ve Fizik-Matematik, Tarih, Azerbaycan Dili ve Edebiyatı bölümlerinden oluşuyordu. Sonraki yıllarda Gence Üniversitesi fakülteleri yapısı genişleyerek Fen Bölümü Fen-Coğrafya olarak değişmiştir.


  Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi
  1920 yılında Bakü şehrinde eğitim vermeye başlayan Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi, bilimsel araştırmayı destekleyen tavrı ve yüksek kalitedeki eğitimiyle günümüzde Azerbaycanda petrol mühendisliği seçimlerinde dünyanın birçok ülkesindeki öğrencinin ilk tercihi olmayı başarmıştır...  Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi
  Tarım fakültesi, Azerbaycan Politeknik Enstitüsü içinde 14 Aralık 1920 tarihinde açılmış ve Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi’nin köklü tarihinin böylece başlangıç noktası olmuştur. Kurulduğu dönemde meteoroloji, bitki bilimi, toprak ve genel ekincilik, tarım makineleri, zooloji, tarım.


  Azerbaycan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü
  Azerbaycanda Enerji bölümü eğitimini dünya standartlarına taşıyarak öğrencilerin ilk tercihi haline gelen Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, 1991’de Bakanlar Kabinesi talimatıyla Azerbaycan Sanayi Üniversitesi bölümü olarak eğitim vermeye başlamıştır. Azerbaycan da enerji bölümü...  Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü
  13 Haziran 2000 tarihinde Haydar Aliyev’in talimatı doğrultusunda açılan Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü, başkentteki Ana Enstitüsü içerisinde eğitim vermeye başlamış ve günümüzde Azerbaycanda öğretmenlik eğitiminin en başarılı üniversitesi olmuştur.


  Azerbaycan Devlet Deniz Üniversitesi

  Azerbaycan denizcilik sınıflarının tarihi 1881 yılına kadar dayanmakta ve bu dönemde birçok Azeri denizcisi bu sınıflarda eğitim görmüştür. Azerbaycan denizcilik okullarına 1896 yılında ilk defa mekanik sınıfı eklenmiş ve eğitim yelpazesi büyük oranda genişlemiştir.  Azerbaycan Turizm Üniversitesi
  25 Ağustos 2006 tarihinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı talimatından sonra 13 Şubat 2006 tarihinde toplanan Bakanlar Kurulu kararı ile açılan Azerbaycan Turizm Enstitüsü, Azerbaycan Cumhuriyet Medeniyet ve Turizm Bakanlığı bünyesinde eğitim çalışmalarına başlamıştır...


  Azerbaycan Milli İlimler Üniversitesi
  Azerbaycan Bakü’de 1945’te eğitim hayatına başlayan Azerbaycan Milli İlimler Akademisi, aslında 1920’de kurulan Azerbaycan Devlet Üniversitesi’nin bir parçası olarak daha da derin bir geçmişe sahiptir.

  Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi
  Kurulduğu 2002 yılından beri geliştirme çalışmalarını her zaman büyük bir titizlikle sürdüren Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi,


  Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi
  2000 yılına kadar enstitü olarak eğitim veren Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, 11 Temmuz 2000 tarihinde alınan Azerbaycan Eğitim Bakanlığı kararıyla üniversite olmuştur.


  Azerbaycan Spor Akademisi
  Azerbaycan Spor Akademisi’nin köklü tarihi 1930 senesine kadar dayanmaktadır. Zaman içerisinde eğitim kalitesini sürekli geliştiren okul, hala Azerbaycanda spor akademisi seçimlerinin öncelikli tercihi olmayı da sürdürmektedir.  oncelikli olarak azerbaycan da tip egitimi alan biri olarak yazida ilk itirazim olan konulardan baslayayim

  egitim ucuz denmis ama bu seneye kadar egitim ucretleri tum bolumler icin belli oranda artirildi barinma konusunda para birimi yuzunden 1 azn ( azerbaycan para birimi = 2.5 tl yani soyle demek gerekir

  ev kirasi ucuz falan degil 2 odali bir evin kirasi 400 manat (azn) yaklasik olarak 1000 tl ve bu okulunuzun yakinligina gore 1000 manatlara kadar cikabiliyor

  hayat asiri pahali kendi adima soylemek gerekirse ev okul arasinda gecen bir yasamim oldugu halde ayda 900 tl yetmiyor ve kaldiki okul ucreti 1700 Azn tum bu masraflarimla beraber yilda 12 bn tl masrafim olyor ki biraz daha ekleyip turkiyede ozel bir univde okumak cokdaha mantikli ( tip icin konusuyorum )

  okul ucretleri bu yil zamlandi ve bizim okul 2500 Azn yani yaklasik 6.250 tl oldu yaklasik olarak
  gelelim bakude yasama ucretlerin ulasim haricinde hersey cok pahali burada kaldigm zamanlarda yumurta ve makarnadan nefret ediyorm meyve sebzeyi ayda yilda 1-2 kez alirsak sansliyiz domates biber falan luks yani

  okullarina gelirsek buraya zamaninda gezip tozmaya gelenler yuzunden sizi asiri derecede zorluyorlar yani oyle turkiyedeki gibi sinavdan onceki gece calisirim gecerim yok kendi adima snavlara 1-2 ay oncesinden calismaya baslayip cc ile ( 51 gecme notu ) zor geciyorum

  burada okunacak 2 bolum var ya tip/ecza ve dis hekimligi yada mimarlik insaat gerisi sadece okula gider gelir 5 sene sonrada diploma alirsiniz

  denklik konusna gelelim eger osym ile yerlestirilp gelirseniz hazirlik arti 3 sene burada kalir kalan 3 seneyi ulkemizde bitirp goreve baslayabilirsiniz ama yok kendi imkanlarimla gelir okurm derseniz ozaman biraz isler karisik

  ilk olarak netteki bu yurt disi egitim firmalarina para falan kaptirmayin kaydinizi kendiniz bile gelip yapabilirsiniz oss baraji gecin sayisal 2 den yeterli

  suan icin denklik tam bir muaamma kim ne oldugunu bilmiyor bu yuzden en sagliklisi denkligini almis insanlardan ogrenmek benim ogrendigim seviye tespit sinavi var ona giriyorsunuz azerbaycandan mezun olanlar durumlarina gore sadeece 2 ye giriyor ama bilgi eksikligi varsa sts1 de zorunlu tutuluyormus uzun lafin kisasi eger bilginiz emeginiz paraniz ve sabriniz varsa burada okunur ancak cok zorlanacagnizi belirteyim


  Alıntıdır
  Paylaşım aleminin tüm çabası sizin memuniyetiniz için olacaktır.

  Bu sitenin sahibleri burada paylaşım için bulunanlardır.

  Burada bulundugunuz ve paylaşım alemini yaşattıgınız için sizi tebrik ederiz. 2. #2
  KAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  4.715

  arkadaslar merhaba,
  azerbaycanı hiç tanımayanlara öncelikle üniversitelerin çoğunlukta olduğu başkent bakü'yü fiziki ve eğitim yönünden bildiğim ve gördüğüm kadar tanıtmak istiyorum.

  Apşeron yarımadası üzerine kurulmuş denize nazır büyük metropol başkent şehrini bir o kadar büyük deniz kıyısındaki kordon cok güzel bütünlüyor.
  Binalarının rus emperyalizmi döneminden kalma mimari yapısı halka kötü günlerini hatırlatıyor olsa da şehrin dış görünümüne ayrı güzel bir hava katmıyor değil. Bu arada türk mimar-mütahitlerinin yeni yapmakta olduğu yüksek katlı binalar(15-20kat) şehire moderleşmenin başladığı metropol izlemini ekliyor.Bakü hakkındaki ilk izlenimlerinizin, ülkemizin nadir güzellikte olan üçüncü büyük kenti izmir'e eş değer olduğunu hissedebiliyorsunuz.Sadece izmir'in bir 10 yıl öncesi gibi hayal edin ki hayal kırıklığına uğramayın.Ulaşım konusunda cok iyiler Bakü içerisinde 15 den fazla fazla metro istasyonu bulunuyor bu da yaklaşık her semte metro olduğunun küçük göstergesi. Metro ücretleride 75bin TL.Her yere minibüs var bunun da fiyatı 150bin TL .Biz türkler tarafından da taksi cok rahat bir şekilde kullanılabiliyor.Taxi ile en uzak yer 3milyon.taximetre olmadığı için kısa mesafelere rahatlıkla pazarlık yapabiliyorsunuz. Cok sayıda müzesi ve kütüphaneleri var. Bu rakamların 100 ün üzerinde olduğunu biliyorum ama net bilemediğim için bir şey diyemeceğim.Tiyatroları-opera balet-cazz salonları sayıca fazla.En iyi tiyatroda güzel bir oyun seyredebilmenin ücretide 5$ gibi iyi bir rakam.Bowling salonları,acık-kapalı havuzları,tenis courtları,cartingler,internet ve playstation2 salonları,bilardo,spor merkezleri,macdonalds,pizza hut,mükemmel türk restorantları gibi sosyal aktivitelerinizi ve boş zamanlarınızı değerlendirebilecek bir çok yer var.gece hayatından hoşlanan arkadaşların mübdelası olabileceği tunnel,1033(Hyatt),capitol,medcarting,laila(bildiğ imiz laila'nın subesi)coralbar,gemibar(bodrumdaki gibi) vs. yerlerde mevcut.Ama eğitim görmek için orada bulunan yada bulunacak arkadaşlara tavsiyem iradeli olup haftada 1-2 gün gitmeleri yada hiç gitmemeleri.Bence sosyal yönden kötü gözükmüyor.Yada belkide benim sosyal aktivite eğilimlerim bunlar ile kısıtlı olduğu için bana hoş geliyor.Başkent bakü içerisinde tek türk bankası koçbank.Aileniz koçbanka paranızı $ bazında yatırdığında yatırma parası vermiyor.Sadece siz baküden paranızı çekmek isterken % 1,kesinti yapılıyor.Yani 300$ nız geldi ise 297$ alıyorsunuz.Bu da cok iyi bir kesinti.Cep telefonu kullanımı konusunda ise en iyi hizmet azercell de.6$ a bir hat alıyorsunuz.hemen kullanıyorsunuz.Başkent Bakü de 20 ye yakın üniversite bulunuyor.Öğrencisi epey bol bir şehir. Türk öğrencilerinin sayısı ile ilgili 2004 yılında Türk eğitim müşavirliğinin bize şifaen söylediği rakam 3500'ün üzeri.Biz türk öğrencileri bakü'de bu kadar kalabalık bir nufus iken bazı arkadasların yalnızlıktan bahsetmeleri hoşdeğil.Bakü'de üniversite kazanıpta ucaktan arkadassız inen öğrenci yok desek yerinde sözdür. Bakü de bazı okullara ait yurtlar vardır , bazılarında yoktur. Erkek öğrencilerin çoğunun isteği ev tutmaya yöneliktir.Bu erkek olmanın verdiği özgüvenin nedenidir.Bayanların ise ilk tercihi herzaman yurt olmuştur.Buradanda Bayanlara yurt yok diyenlerin bakü'yü bilmediklerinden dolayı bu ifadeleri kullandıklarına inanıyorum.Rica ediyorum arkadaşınızdan dostunuzdan duyduklarınızı siz değil, kullandığımız bu sitemizin adresini o arkadaşlarınıza vererek onların yazmalarıdır.Belkide oradaki yurt anlayışının bizimkinden farklı olmasından dolayı arkadaslar yurt yok diyorlardır.Bazı okullara ait lojman tipi yurtlar vardır.Bu lojman tipi yurtlar coğunlukta 2 oda,mutfak banyo-wc den olusmaktadır.Siz bu odayı hangi üniversiteden olursanız olun kabulunuz dahilinde 700-1000$ arası eğitim süresi boyunca olmak üzere boş şekilde satın alıyorsunuz.Diyelimki 5 yıl eğitim göreceksiniz.5-ci yılın sonunda o günün ekonomik koşulları içerisinde bir başka yurt ihtiyacı olana satabiliyorsunuz.Ev kiraları ise iyi evler için 200-300$ arası.Tabi bu evlerin içerisinde fırın,b.dolabı,aspirator,tabak-çanak,çatal-kaşık,tencere-tava,tv koltuk takımları, divanlar, halı, klima, yatak, yorgan, yastık, nevresim takımları mevcut.Hatta benim geçen dönemki evimde playstation'ım bile mevcuttu ve ev kiram 200$ sahilde oturuyordum.Ne kadar harcarım ?Ayda encok paylaşılmış ev kiranız içerisinde 200-250$ harçlanabilirsiniz.8 ay boyunca 2000$ harcamış olursunuz.1000$ da okul harcınız olsa etti size 3000$.sömestre tatilinizde de geldiğinizi ve bu yolculukların da ucakla yapıldığını hesaplarsak o da 1000$ bir yıllık azerbaycan eğitimi size yaklaşık 4000$ bulabilir .Bazı arkadaslarım burada okuduğum kadarı ile oranın siyasetini ve yönetim şeklini yadırgıyor.Arkadaşlar orası azerbaycan ve biz misafir öğrencileriz.Onların kendilerine özgü bağımsız bir yönetim şekilleri var. Bırakın istedikleri gibi ülkelerini yönetsinler.Bakın bizim ülke yönetimimize başka devletler karıstığında nasıl hoşlanmıyoruz.Emin olun onlar da hoşlanmayacaklardır.Ben, biz bakü de okuyan türk öğrencilerini affınıza sığınarak biraz eğitimlerinde geç kalmış öğrenciler olarak nitelendirdiğim için elimizden gelenin iki kat fazlasını sergileyerek eğitimimize sarılmayı sizlere tavsiye ediyorum. Bu bizim için kutsallığı ile herşeyden önde gelen ailemizin de bizlerden istediği tek şey değil mi? Bakü de rusçayı öğrenmek gibi iyi bir lüksünüzde olabilecektir.Bazı şeyleri içinizde iyi tartın herzaman en son kararı verecek olan kendinizsinizdir.Siz herşeyin iyisini bilirsiniz. Bakü devlet üniversitesi Edebiyat bölümü öğrencisiyim 2004-2005 eğitim öğretim yılı hepinize şimdiden şans getirsin. ismailyiginak@rediffmail.com.  AZERBEYCANDA OKUMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR.MERHABA BENDE AZERBEYCANDA OKUYORUM VE HİÇTE PİŞMAN DEGİLİM ÇÜNKÜ SON SANSIMDI.EGER GİTMESEYDİM KAPI GİBİ ASKERDİM.HAA ASKERLİKTEN KAÇTIGIM YOK AMA OKUMAK İÇİN SON FIRSATIMDI.GERÇİ ALIŞMAK ZOR OLDU AMA MECBURSUNUZ.YAPACAK BİRŞEY YOK.BURAYA GELMEK İSTEYENLER ÇOK İYİ DÜŞÜNSÜN,EGER SON SANSIM DİYORSANIZ GELİN,YOK BEN BİR SENE DAHA DİŞİMİ SIKARIM DERS ÇALIŞIR TÜRKİYEDE BİR YER KAZANIRIM DİYORSANIZ GELMEYİN KARAR SİZİN.ETRAFTAN DUYDUGUNUZ HERSEYE İNANMAYIN.İYİ YÖNLERİDE VAR AMA KÖTÜ YÖNÜ ÇOK FAZLA.RÜŞVET VERMEYE ALIŞIN.SİZDEN YOLDA GEÇERKEN HERHANGİ BİR İNSAN BİLE SİGARA İSTEYEBİLİR.POLİS HER AN SİZİ DURDURUP ÜSTÜNÜZÜ ARAMAK İSTEYEBİLİR,KESİNLİKLE ELİNİ CEBİNİZE SOKTURMAYIN.ÇÜNKÜ ELİNDEN ESRAR,HAP GİBİ MADDELERİ CEBİNİZE BIRAKABİLİR VE SENİN CEBİNDEN BUNLAR ÇIKTI DER VE DOGRU BÖLMEY,EN AZ 1000 DOLAR VERİRSİNİZ.KENDİNİZE ÇOK DİKKAT ETMELİSİNİZ.AZERİLERİN GEÇİM KAYNAKLARINA GELİNCE RÜŞVET,PETROL,DOGALGAZ VE FUHUŞTUR.HER BARDA 15 YASINDA FUHUŞ YAPAN KIZLAI BULABİLİRSİNİZ.BARLARA FAZLA TAKILMAYIN,AKLINIZ VARSA YOKSA HEM CEBİNİZDE KOCAMAN BİR DELİK,YADA VÜCUDUNUZUN HERHANGİ BİR YERİNDE BIÇAK DELİGİ GÖREBİLİRSİNİZ.BARDA HAYATTA PARA GÖSTERİSİ YAPMAYIN.SONU HİÇ İYİ OLMAZ.DISARI ÇIKAR ÇIKMAZ ÖNÜNÜZÜ KESİP PARANIZI İSTERLER VERMEZSENİZ BIÇAGI YERSİNİZ.2 ÇORUMLU KARDESİ BIÇAKLADILAR BİRİSİ ÖLDÜ ÖBÜRÜ BİR DAHA BAKÜYE GELMEDİ.ANNENİZİ BABANINI KARDESLERİNİZİ DÜŞÜNÜN VE BU TİP ORTAMLARDAN UZAK DURUN.HER YERİN BİR MECBURİYET YOLU VARDIR.İNSANLARIN GÜNDE 2,3 DEFA GEÇTİGİ BİR YOL,ADI FANTANLAR TARGOVİ.AYNI ANKARA KIZILAY GİBİ ARABA GEÇMEZ.HER YER İNSAN.ORAYA ÇIKTIGINIZ ZAMAN KENDİNİZİ TÜRKİYEDE GİBİ HİSSEDEBİLİRSİNİZ.TABİKİ TANIDIGINIZ ARKADASLARINIZ VARSA.ÇÜNKÜ HERYER TÜRK ÖGRENCİ VE HEPSİ AVDA.ASLINDA DAHA ANLATILACAK ÇOK ŞEY VAR AMA SİZ BURAYA GELİRKEN HERŞEYİN OLUMLU YÖNÜNÜ DÜŞÜNÜP GELİN.BEN ADANALIYIM.EGER ULASMAK İSTEYEN BANA OLURSA MAİL ADRESİM (((((((sinan_baku@mynet.com)))))..........eger yardımcı olabilecegim bir konu varsa herzaman yardımcı olabilirim.yazın cevaplarım...  Alıntıdır
  Paylaşım aleminin tüm çabası sizin memuniyetiniz için olacaktır.

  Bu sitenin sahibleri burada paylaşım için bulunanlardır.

  Burada bulundugunuz ve paylaşım alemini yaşattıgınız için sizi tebrik ederiz.+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 Son

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

135<span style="color:#b10202;font-weight:bold;">421kt</span>or2548 Kırmızı alandaki rakam ve harfleri girin

Benzer Konular

 1. Azerbaycan şiirleri,Murat darga
  By bilgedede in forum Şiir
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 17-08-2013, 23:37
 2. İstanbul’da 7 Günlük Ücretsiz Eğitim Kursu
  By KAPTAN in forum Meslek Dalları ve Kariyer Edinme
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 22-02-2013, 20:22
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 31-12-2012, 15:18
 4. Kazan Katleti Mutfağım Programı Azerbaycan Yöresi Tarifi
  By yaseminabla in forum Yöresel yemekler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 22-12-2012, 14:16
 5. Eğitim ve öğretimle ilgili özlü sözler
  By bilgedede in forum Güzel Sözler-Vecizeler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 14-12-2012, 05:23

Bu Konudaki Etiketler

Giriş

Giriş