kabenin örtüsüz resimleri,kabenin resimleri,kabenin örtüsü,kabenin planı,kabenin son hali,kabenin resimleri,kabenin yapılması,
Kabenin örtüsüz resimleri,Kabenin örtüsü,Kabe sular altýnda,-wwwpaylasimalemicom_kabenin-eski-resimleri-3jpg

Bu resim Kabe'nin iç yapısının çizimi :

Kabenin eski resimleri

Çok önemli bir resim daha var. Şimdi kabenin birçoklarımızın bildiği hali ile bir resmini paylaşıyorum sizlerle ancak aşağıda bir resim daha var.
Kabenin örtüsüz resimleri,Kabenin örtüsü,Kabe sular altýnda,-kabeninbolumleriju5jpgKabenin örtüsüz resimleri,Kabenin örtüsü,Kabe sular altýnda,-wwwpaylasimalemicom_kabenin-eski-resimleri-7jpg
Kabeyi Muaazama ile ilgili başka bilgileri paylaşmak istiyorum şimdide.

Kabenin örtüsüz resimleri,Kabenin örtüsü,Kabe sular altýnda,-wwwpaylasimalemicom_kabenin-eski-resimleri-1jpg

Kabe’nin ilk görüntüleri,Kabenin eski fotoğrafları,Kabe Resimleri,Kabe’nin ilk Halleri,Kabe’nin örtüsüz görüntüsü,Kabe’nin ilk resimleri,Mekke Resimleri;

Kabenin örtüsüz resimleri,Kabenin örtüsü,Kabe sular altýnda,-kabe61vjjpg
Kabenin örtüsüz resimleri,Kabenin örtüsü,Kabe sular altýnda,-wwwpaylasimalemicom_kabenin-eski-resimleri-2jpg

SEL AFETİNDE KABENİN GÖRÜNTÜSÜ;
1974 yılında Kabe-i Şerif yağmur sebebiyle Hecer-ül Esved taşına kadar sular altında kaldı.En güçlü sel 1941 yılında yaşandı.Bu baskında Hacer-ül Esved taşından bir parçanın koptuğu söylenir.

Kabenin örtüsüz resimleri,Kabenin örtüsü,Kabe sular altýnda,-wwwpaylasimalemicom_kabenin-eski-resimleri-8jpg

Safa ve Merve arasında say yapanlar görünüyor. Bu koridor boyunca 7 kez yürümek gerekiyor ve toplam katedilen mesafe yaklaşık 3.5 km. Normal koşullarda en az 1 saat sürüyor. Su içinde ise oldukça zor.
1941'deki sel baskını o kadar güçlüydü ki arabalar bile su üzerinde yüzdü. Yağmurun hemen ardından çekilmiş bu fotoğraf, insanların şaşkın bakışlarını yansıtıyor...

Kabenin örtüsüz resimleri,Kabenin örtüsü,Kabe sular altýnda,-wwwpaylasimalemicom_kabenin-eski-resimleri-5jpg

KABE’DE SEL-1970′lerin sonlarına kadar, Kabe’de sık sık sel baskınları yaşandı.
Kabe’nin bulunduğu alan çevresine göre çukur olduğu için yağmur yağdığında etrafındaki dağlardan gelen sel suları bu alanı dolduruyordu.
Kabenin örtüsüz resimleri,Kabenin örtüsü,Kabe sular altýnda,-wwwpaylasimalemicom_kabenin-eski-resimleri-4jpg

1974 yılında Kabe-i Şerif yağmur sebebiyle Hecer-ül Esved taşına kadar sular altında kaldı. En güçlü sel 1941 yılında yaşandı. Bu baskında Hacer-ül Esved taşından bir parçanın koptuğu söylenir.

Kabenin örtüsüz resimleri,Kabenin örtüsü,Kabe sular altýnda,-wwwpaylasimalemicom_kabenin-eski-resimlerijpg

Kabe'de 1970'lerin sonlarına kadar sık sık sel baskınları yaşandı. Kabe'nin bulunduğu alan çevresine göre çukur olduğu için yağmur yağdığında etrafındaki dağlardan gelen sel suları bu alanı dolduruyordu.