Paylaşım Alemi
Paylaşım Alemi
+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
 1. Duanın fazileti,dua eden ellerin resimleri

  Sponsonlu Bağlantılar

  dua eden eller tablosu,dua eden eller resmi,dua eden eller resimleri,dua eden eller resim,dua eden eller forum,dua eden insan resimleri,dua eden insan resmi,dua eden smiley,


  DUA>Zamanlar ve mekânlar üstü bir silah

  Şunu unutmayalım ki tüm silahların menzili sınırlıdır. Binlerce km menzilli füzeler, roketler, top, tank vs. hepsinin belli bir sınırı var. Ancak dua nın sınırı yok. Dünyanın bir yanından diğer yanına istediğiniz kadar dua cephanesi gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz nokta ne kadar uzak olursa olsun dualarınızın oralara ulaştığından asla şüphe etmeyin.

  Mısır, Suriye, yemen, Tunus, Libya, Filistin, Çeçenistan, Afganistan, Irak, Keşmir, Sudan, Somali, veya başka herhangi bir yer fark etmez. Yeter ki yüreğimizin derinliklerinden gelen duygularla, şuur ve idrakle Allah (cc) ın rahmet kapısına dayanalım ve ihlasla isteyelim.

  İsim: dua_eden_eller_insanlar.jpg
Görüntüleme: 207
Büyüklük: 15,5 KB (Kilobyte)
  Dua:

  • Ulûhiyet ve kulluk tescilidir.
  • İbadetin ta kendisidir.
  • İbadetin özüdür.
  • Mü’min’in silahıdır.
  • Ruh boşluğunun telafisi, yürek yaralarının ilacıdır.
  • Allah (cc) tan mü’min kullarına açılan sınırsız rahmet kapısıdır.
  • Günahların affı.
  • Maddi manevi bereket vesilesi…
  • Hastaların ve hastalıkların şifa kaynağı…
  • Dert, keder ve darlıklardan kurtulup selamete kavuşma fırsatı.
  • Mazlum, mağdur ve kimsesizlerin sığınağıdır.
  • Rabbimizle irtibata geçmenin en kestirme yoludur.


  Bazı ayet ve hadisler:

  “Duanız olmasa Rabbim size ne diye değer versin” [Furkân sûresi (25/77]

  “Dua ibadetin ta kendisidir.” (Riyazus salihin H no= 1468)

  “Yeryüzünde bir Müslüman Allah’tan bir şey dilerse, günah bir şeyi istemediği veya akrabası ile ilgisini kesmeyi arzu etmediği sürece Allah onun dileğini mutlaka yerine getirir veya ona vereceği şey kadar bir kötülüğü kendisinden giderir.”
  İsim: dua_eden_eller_insanlar (2).jpg
Görüntüleme: 217
Büyüklük: 19,2 KB (Kilobyte)
  Orada bulunanlardan biri:

  - O takdirde biz Allah’tan çok şey isteriz, deyince, Resûl-i Ekrem (sav):

  - “Allah’ın lutfu dilediğiniz şeylerden daha çoktur” buyurdu. (Riyazus salihin H no=1504, Tirmizî, Daavât 115)

  - “Bir kul günah olan veya akrabası ile darılmasına yol açan bir şeyi dilemedikçe yahut acele etmedikçe duası kabul olunur.”
  İsim: dua_eden_eller_insanlar (3).jpg
Görüntüleme: 221
Büyüklük: 72,5 KB (Kilobyte)


  - Yâ Resûlallah! Acele etmek nasıl olur? diye sorulunca da şöyle buyurdu:

  - “Nice defalar hep dua ettim de Rabbimin duamı kabul etmedi, der. Duasının hemen kabul edilmemesi sebebiyle bıkar ve duayı bırakır.” (Riyazus salihin H no=150, Müslim, Zikir 92)

  Şimdi soralım vicdanlara; firavun ordularını denizde boğan adili mutlak, bu asrın firavni güçlerini helak edemez mi? Nemrut ordularını sivrisineklerle, Ebrehe ordularını ebabil kuşlarıyla helak eden kadiri mutlak bu asrın zalimlerini cezalandıramaz mı?…
  İsim: dua_eden_eller_insanlar (5).jpg
Görüntüleme: 405
Büyüklük: 25,7 KB (Kilobyte)


  Bunca kan, gözyaşı, feryad-u figan berheba mı olacak?.. Bunca yetim kalmış yavrular, dul ve kimsesiz kalmış analar, katledilen milyon milyon kadın, erkek, çocuk, genç, ihtiyar mazlumların hukuku ne olacak?..

  Batılılar ayağı sakatlanan finolarına özel tekerlek ayaklar geliştiriyorlar, okyanuslarda yaralanan bazı balıklar, sokak köpekleri vb bazı hayvanlar için dünyayı ayağa kaldırıyorlar da, Mısırda, Suriye de olan biteni neden görmüyorlar. Adeviye katliamını, kimyasal silahlar da dahil her tür katliam silahlarıyla yüzbinlerce insanın canına kıyılmasını neden körler. İslam aleminin daha nice coğrafyalarında savaş mağduru kör, kolsuz, bacaksız yüreği ise paramparça edilen milyonlarca mazlumun ahı onca mazlumun bedduaları yerde mi kalacak?…

  İsim: dua_eden_eller_insanlar (6).jpg
Görüntüleme: 208
Büyüklük: 9,5 KB (Kilobyte)


  Hayır… hayır… Allah (cc) adili mutlaktır… intikam sahibidir…

  Şu hadisi şerif tüm zalimlerin kulağına küpe olsun. “mazlumun bedduasında korkun. Zira onunla Allah (cc) arasında perde yoktur.”

  Şu halde bizler de Mısır, Suriye, Filistin Arakan vs yerlerdeki mazlumlar için sadece kavli dualarla yetinmeyip fiilen de onlar için bir şeyler yapmaya çalışmalıyız.
  İsim: dua_eden_eller_insanlar (4).jpg
Görüntüleme: 249
Büyüklük: 21,6 KB (Kilobyte)
  Ne yapalım?

  Yürekten dua edelim.

  Elimizden geldiğince maddi yardımda bulunalım.

  Yahudi mallarını boykot edelim. Boykotu sürekli canlı tutalım.

  Sesimizi duyuracak gösteri, miting, yürüyüş, basın açıklamaları, panel vb etkinlikler düzenleyelim ve bu etkinliklere yoğun olarak katılalım.

  İsim: dua_eden_eller_insanlar (1).jpg
Görüntüleme: 254
Büyüklük: 31,1 KB (Kilobyte)

  Bu konuda Kamuoyu oluşturalım ve medyanın çarpıtmalarına karşı insanları uyaralım. Özellikle sosyal medyanın akla karayı karıştıran kalleş tavırlarını deşifre edelim.

  İdarecilerimize, boş durmayıp bir şeyler yapmaları için seslerimizi duyuralım.

  İsim: dua_eden_eller_insanlar (7).jpg
Görüntüleme: 221
Büyüklük: 23,8 KB (Kilobyte)


  Ama bilelim ki asıl yapmamız gereken, her birimizin bulunduğumuz yerlerde İslami çalışmalara daha çok ağırlık vermemiz. Zira İslami bilince sahip, cihad ruhu ve şehadet aşkıyla yoğrulan insanlar çoğaldıkça kafir ve zalimlerin çemberi daralacak ve gün gelecek mazlumların karşısına çıkamayacaklardır. Adeviyye meydanlarını dolduran milyonlar her coğrafyada aynı fedakârlıkla direnişe durduklarında, ümmet özgürlüğün şafağına uyanacaktır inşallah. Sübhaneke… Bihamdike… Vesteğfiruke…
 2. İsim: fatma46_dua.jpg
Görüntüleme: 243
Büyüklük: 19,9 KB (Kilobyte)

  Ey yüce merci Rabbim!

  Sen darda kalanların yardımcısısın.Biz kullar aciziz, günahkarız.
  Senin yüce dergahına geldik, el açıp boyun büktük.Sen biz kullarını dergahı izzetinden ayırma.
  Senin kapın ümitsizlik kapısı değil, her derdin dermanı Sende, her yolun sonu Sana ulaşır.
  Yaşadığımız günler nice buhranlı çağlar gibi yine buhranlı, sancılı.Sen görücüsün, bilicisin, yardımını kullarından esirgeme.
  Yurdumuzun doğusunda Irak’ta asayiş, düzen bozuk.Huzur, güven denen birşey kalmamış.
  Mezhep kavgaları nifak tohumları atılmış, kardeş kanı dökülmekte.Yıllarca İran,Irak savaşıyla kardeş kardeşi kırdı.Nice mazlumun kanı aktı.İçimiz acıdı, yüreğimiz yandı.Şimdi yine diğer çevre ülkeler bu kargaşa, karmaşanın içine çekilmeye çalışılıyor ki muvaffak oluyorlar.Fırsat verme Yarabbi! Filistin’de müslümanlar zulüm altında inliyorlar. Filistin de masum bebekler ölüyor.

  İsim: Dua-eden-eller-2.jpg
Görüntüleme: 233
Büyüklük: 43,6 KB (Kilobyte)

  Nerdeyse her gün güzel Türkiye’mizde şehit haberleri yüreğimizi dağlıyor.Ocaklara ateş düşüyor.Anne, babalar binbir emekle büyüttüğü sunaları, civan delikanlı kuzularını şehit veriyor.Büyük bir metanetle 'VATAN SAĞ OLSUN 'diyor.'Kaç evladımız olursa yine vatan için feda olsun 'diyecek kadar gönülleri yüce şehit ailelerine sabır ihsan eyle.Kanlarını yerde koymayan, vatanı savunan, haklı mücadelelerinde Mehmetçiklerimize güç ihsan eyle, muzaffer eyle.Türkiye’mizin bütünlüğüne kasteden kötü emelli teröristlerin oyununu boz, fırsat verme.Şehidlerimizin ruhu şad olsun.Mekanları cennet olsun.

  İsim: dua_eden_eller1.jpg
Görüntüleme: 209
Büyüklük: 22,2 KB (Kilobyte)

  Güzel yurdumda son yılların en kurak mevsimi yaşanıyor.Susuzluk, kuraklık kapıda.Rabbim bizleri, susuzluk, yokluk, açlıkla terbiye etme, neslimizi koru.Ellerimizi açıp yalvarıyoruz, Rabbim Sen hayırlısıyle yağmuru rahmet olarak gönder.

  Ya Rahmetellilalemin Sen Settar’sın, ismi celilindeki gibi Rahim’sin, Rahman’sın. Çağımızda teknoloji ilerlerken bir yandan kötü niyetli,ahlaksız kişiler hırsızlar boş durmuyorlar.Küçücük körpe yavrularımızı kötü emellerine alet etmeye teşebbüs ediyorlar, ıslah eyle.Sen her türlü fenalıktan neslimizi muhafaza eyle.Bu kişilere fırsat, aman verme ey Haliki Zülcelal...
  Okullarda ilim için gönderdidiğimiz canımızdan kıymetli göz bebeklerimizi esrar benzeri zararlı maddelerle zehirlemek için serbestçe, satılıp kullanıldığı ortamlarda tehdit altında.
  Senin emanetin olan yavrularımızı yine Sana emanet ediyoruz,Sen koru.Bu niyetteki kişilerede hidayet nasip eyle, doğru yoluna kavuştur.Toplumun yaraları büyümeden devletin ilgili mercilerini bu mücadelede muvaffak eyle.Polisimize can ve mal güvenliğimizi sağlamaları için yardım eyle...

  -duaqa7.jpg

  Ey yüceler yücesi Halıkımız. Hırsızlıklar çoğaldı, başkasının malına haksız yere göz diken hırsızlar aman vermiyor.Alınan tüm güvenlik önlemlerine rağmen iyice çoğaldılar.Malımız Sana emanet.Sen alın teriyle, helalindan kazanılan, ekmek kavgasında mücadele veren aile babalarının emeğini boşa çıkarma.
  İyi niyeti ile yola çıkmış halis,muhlis ahlaki değerli, vasıflı Hak'kın kulu, kullarını ekonomik krizlerle istikrarsız düzende zor günler yaşayan salih kullarına sebebler ihsan eyle.
  Devletimizi halkının istifadesinde istifa eden helal ve haram dairesinden ayrılmayan halkının felahını gözeten “Bal tutan parmağını yalar”misali bulunduğu, ona verilen görevi hakkıyla yerine getiren görevini kötüye kullamamaya itina gösteren zümreler eyle.
  Devletimizi yönetenlerin, keseyi doldurma çabası düşüncesiyle değilde' iş yap yüksel'politikasıyle,yükselme çabasında eyle.
  Topraklarımıza sahip çıkalım eğer bizim zararımıza olacaksa onları elimizden geldiği kadar yabancı kişilere satmadan elimizde tutalım.Unutmayalım o topraklar şehid kanlarıyla alındı.
  Unutmayalım ki 'muhtaç olduğumuz kudret taşıdığımız asil kanda mevcuttur'.
  Vatandaşlık bilinci, fert fert işlensin.”Herkes kapısının önünü süpürürse bütün şehir temiz olur”Zor bir dönemeçten geçiyoruz.
  Her daim olduğu gibi bizi yaradan Rab'bimize ihtiyacımız var.Kapısı çalınacak tek kapı, Sen kapından döndürmezsin.Bizleri boş çevirme YARABBİ! ...

  na -murad olan kullarını,ber-murad
  na,şad olan ümmet-i Muhammedi,handan-u şadan eyle...

  Hazreti Muhammed ahlakı,
  Hazreti Süleyman saadeti,
  Hazreti Eyyubun sabrı,
  Hazreti Yusufun güzelliği,
  Hazreti Hamzanın cesareti,
  Hazreti Ömerin adaleti,
  Hazreti Alinin bilgisi ve
  124 bin peygamberin duası sizinle olsun.


  AMİN...


Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-25-2013, 18:44
 2. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 10-24-2013, 11:57
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-13-2013, 11:49
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-10-2013, 15:41
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-09-2013, 21:18

Bu Konudaki Etiketler

135421ktor2548 Kırmızı alandaki rakam ve harfleri girin

Duanın fazileti,dua eden ellerin resimleri Yer İstanbul , 34, TR incelenme 664 kişi oylama: 4.5 / 5
Yukarı Fırlat