Sponsonlu Bağlantılar
gerdek gecesi kaç rekat namaz kılınır, islamiyette ilk gece, ilk gece namazına nasıl niyet edilir, gerdek gecesi namazı nasıl niyet edilir, gerdek namazı kaç rekat, gerdek namazına nasıl niyet edilir, gerdek namazı nasıl kılınır, gerdek gecesi namazına nasıl niyet edilir, gerdek namazı nasıl niyet edilir, gerdekte namazEklenti 29703


Evlilikte ilk gece namaz kılınışı

Zifaf gecesi kılınan namaz
İlk Gece Namazında Okunacak Dualar
Dâmad, gelinin yanina girince, ikisi de, iki rek’at namaz kilmalidirlar

Sonra dâmad, gelinin kâkülünden tutup:


“Allahümme bârik lî fî ehlî ve bârik lî ehlî fiyye, Allahümmerzuknî minhâ verzukhâ minnî Allahümmecma’beynenâ mâ cema’te fî hayrin ve ferrik beynenâ izâ ferrakte fî hayrin” duâsini okur Onunla cima edecegi zaman: “Allahümme bismike estahleltü fercehâ ve bi emânetike ehaztühâ Allahümme femâ kadayte sey’en min rahmihâ fec’alhü bârren takiyyen, vez’alhü müslimen seviyyâ ve lâ tec’alhü müfsiden serîken lis-seytanî”
der

Biri de, cima’ ederken seytandan Allahü teâlâ’ya siginmaktir

Bu esnâda söyle der:

“Bismillâhi Allahümme cennibnâ-s-seytâne ve cennibi-s-seytâne mâ razaktenâ”

ya’ni seytani bizden ve bize verdigin çocuktan uzak eyle der Bu durumda kendilerine çocuk verilirse, seytan ona zarar veremez


İlk gecede namaz nasil kılınır
Evlenenlerin ilk gece kildiklari iki rekat namaz hakkindaki bilgileriniz nedir? Bu namazin delili nedir? Nasil kilinir? Rekatlarda hangi dualar okunur vs vs ???

Gerdek ( zifaf) gecesi damat ve gelin, Allah rizasi icin ikiser rekat namaz kilarlar
1 rekatta Kafirun suresi,
2rekatta ihlas suresi okunur
sonra: ( Allahim Ailemde bana bereket ihsan eyle,Beni de aileme bereketli kil Allahim, Ailemden bana, benden de aileme rizik ihsan eyle,Allahim, birlesmelerimizin hayirlilarinda bizi birlestir ve hayirli olmayanlarinda bizi ayir)