+ Cevap Ver
Sayfa 3/3 İlk 123
 1. #5
  KAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  4.715
  Giresun Köprüleri Aganin (Kemer) Köprüsü (Eynesil)

  Giresun Eynesil ilçesine yaklasik 6-7 km. uzaklikta bulunan Aganin (Kemer) Köprüsü’nün ne zaman ve kimin tarafindan yapildigi bilinmemektedir. Köprünün kitabesi de günümüze ulasmamis veya hiç yazilmamistir.
  Yapi üslubundan XIII-XIV. Yüzyilda yapildigi sanilmaktadir. Buna dayanilarak köprünün Geç Selçuklu veya Erken Osmanli döneminde yapilmis olabilecegini söyleyebiliriz. Kesme ve moloz tastan yuvarlak kemerli küçük bir köprüdür.
  Ayrica Giresun ili Espiye ilçesinde de Harova Köprüsü, Sinir Köprüsü ve Ericek Köprüsü adiyla anilan kemer köprüler bulunmaktadir.
  Eklenti 4195
  Giresun Sivil Mimari Örnekleri
  Giresun il merkezinde 1960’li yillardan sonra baslayan yeni yapilanmadan ötürü eski evlerin büyük çogunlugu yikilmis ve yerlerini beton yapilar almistir. Bununla beraber Giresun Kalesi’nin güneydogusundaki Zeytinlik Mahallesi’nde bulunan evler özgünlügünü korumustur. Bu evlerin bulundugu bölge sit alani olarak ilan edilmistir.
  Günümüzde XIX.yüzyilin sonunda ve XX.yüzyilin baslarinda yapilan Cumhuriyet dönemi yapilari ayaktadir. Bu yapilar arasinda Hükümet Konagi, Necatibey Ilkögretim Okulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Halk Egitim Merkez Binasi, Özel Idare Binasi, Jandarma Komutanligi, Osmanaga Konagi bulunmaktadir.

  Giresun’daki yöresel evler daha çok tarimsal üretim alanlarinin bulundugu yerlerdedir. Bu evler arazi konumundan ötürü bir arada yogunlasmamis, bahçeler arasinda dagilmistir. Sivil yerlesimde birkaç konutun bir araya gelmesinden olusmus akraba mahalleleri de bulunmaktadir. Bu bölgelerdeki evler tek veya iki katli olup, dikdörtgen planlidirlar. Genellikle kapilar dogu yönüne açilmistir. Bu evlerin en önemli yani aile bireylerinin bir arada yasadiklari sofa denilen evin en büyük odasidir. Ayrica evlerin yatak odalari, mutfaklari, ambarlari ve kilerleri de bu sofaya açilmaktadir. Bununla beraber odalar halinde bölünmeyen büyük bir mekandan meydana gelen evler de bulunmaktadir. Bunlarda ana sofada, ince kil dokumadan veya tahtadan yapilmis bölmeler vardir.
  Giresun’da kirsal yerlerde bulunan tek katli evlerde günlük yasamin sürdürüldügü ortak mekan geleneksellesmistir. Buralarda mutfak ortaklasa kullanilir. Yalnizca yatak odalari aile bireylerinin konumuna göre ayri düzenlenmistir. Bu odalarda gömme dolaplar bulunmaktadir.
  Agacin yogun oldugu ormanlik alanlarda evlerin yapiminda ahsap kullanimi yayginlasmistir. Özellikle yaylalarda yapilan tüm evler ahsaptandir. Bu evlerin köselerine yarim geçme, kabaca yontulmus kütükler yatay olarak üst üste dizilir ve böylece kaba ahsap yigma duvarlar meydana getirilir. Bu tür mimariye ahsap yigma ismi verilmistir. Üst örtüler genellikle çatili ve kiremitlidir. Üst örtüye yörede omuz denilen besik çati, dört yöne egimli, dört omuzlu gibi isimler verilmistir. Bazi köy evlerinde üst örtü hartama denilen ladin çam agaçlarindan yapilmistir. Giresun’un iç kesimindeki yayla evlerinde kiremit yerine Bedevre denilen ahsap yarmalar kullanilmistir.
  Çogunlukla egimli bir alanda bulunan evlerde hava akimini saglamak ve nemi önlemek için zemin altinda bosluklar birakilmistir. Ayni zamanda burasi yiyeceklerin saklandigi ambar görevini de üstlenmistir.
  Yagisin fazla oldugu ve nemin yogunlastigi kiyi kesimlerinde Serander denilen ayri bir yapiya rastlanmaktadir. Bunlar tüm Karadeniz Bölgesi’nde de yaygindir. Seranderlerde genelde zeminler topraktan ayrilmis, kütükler üzerine oturtulmustur.
  Eklenti 4199
  Millet Bahçesi Parki Kapisi (Merkez)


  Giresun Hükümet Konagi önünde, Millet Bahçesi Parkinin kemerli kapisi üzerinde üç kitabe bulunmaktadir. Bu kitabelerden ögrenildigine göre Hükümet Konagi Kaymakam Ziya Bey ile Belediye Baskani Kaptan Yorgi Pasa tarafindan yaptirilmistir.
  Bu kapi kesme tastan yapilmistir. Yuvarlak kemerli kapi diskdörtgen bir çerçeve içerisine alinmistir. Yuvarlak kemerlerle dikdörtgen çerçeve arasinda kalan yüzeyler çesitli bitkisel motif ve kabartmalarla bezenmistir. Kemerin iki yaninda dikdörtgen kaideler üzerine iki sütun oturtulmus ve böylece kapinin daha görkemli bir görünüm kazanmasi saglanmistir.
  Giresun Ticaret Lisesi ve önündeki kapisi l904-1906 yillarinda barok ve karisik üslupta yapilmistir.


  Giresun Dogal Güzellikleri
  Eklenti 4200
  Giresun Adasi (Merkez)
  Giresun’un güneydogu kiyisindan 1 mil açikta bulunan Giresun Adasi ayni zamanda Karadeniz’in tek adasi olma özelligini tasimaktadir. Bu ada Gedikkaya’dan kopan bir parçanin denize yerlesmesi sonucu olusmustur. Ada 40.000 m2’lik bir alana sahip olup, Akdeniz defnesi ve akasya basta olmak üzere yetmis bir çesit bitki örtüsü bulunmaktadir. Karadeniz’de karabatak ve martilarin üreme yeri olan bu ada göçmen kuslarin da ugrak yeridir.
  Grek Mitolojisindeki bir çok mithe konu olan bu adada, Amazonlar basta olmak üzere bir çok toplulugun yasadigi da bilinmektedir. Antik Çaglara ait kalintilarin bulundugu adada yeterli bir arkeolojik arastirma yapilmamis bu nedenle de, kalintilarin nitelikleri kesinlik kazanamamistir.Ada ikinci derece sit alani olup, her yil 7 Mayis günü Uluslar arasi Aksu Festivali yapilmaktadir. Ayrica Giresun’un da önemli bir mesire yeridir.


  Kufa Kuyusu (Merkez)
  Giresun Kalesi eteginde bulunan Kufa Kuyusunun Bizans devrinden kaldigi sanilmaktadir. Kuyunun agiz kismi 2 m. uzunlugunda olup, 80 cm. genisliginde kesme taslardan örülmüstür. Agiz kismindan sonra kuyu genisleyerek 7.00-8.00 m. derinlige kadar inmektedir.

  Magaralar
  Eklenti 4201
  Giresun Kalesi’nin altinda denize yönelik, limana bakan dogal magaralar tarihi çaglarda siginak olarak kullanilmistir.
  Tarihi kaynaklardan bu magaralarda saldiri sirasinda 1.500 kisinin barindigi belirtilmektedir.
  Bu magaralardan birisinin içerisinde de Pontus Rum dönemine tarihlendirilen bir kilise bulunmaktadir.


  Maden Sulari ve Içmeler
  Giresun dogal maden sulari ile taninmis olup, bunlar Baltama Deresi üzerindeki Inisdibi Maden Suyu, Çaldag Maden Suyu ve Sebinkarahisar yolu üzerinde, Kulakkaya yol ayrimindaki Pinarlar Maden Suyudur.
  Bu maden sulari böbrek taslari ve mide rahatsizliklarina iyi gelmektedir.


  Ikiz Taslar (Tirebolu)
  Giresun Tirebolu ilçesinde, denizin ortasinda bulunan iki büyük kaya parçasi ikiz taslar ismi ile anilmaktadir. Kiyiya çok yakin bir uzaklikta olan bu kaya parçalarinin çevresinde her yil 20 Mayis’ta Bahar Senlikleri yapilmaktadir. Bu senlikler sirasinda, yöre halki kayiklarla kayaliklarin çevresinde dönerek dilek dilemektedirler.


  Karagöl
  Giresun-Ordu ve Sivas illerinin birlestigi noktada 3.107 m. yüksekliginde Karagöl Dagi bulunmaktadir. Bu dagin zirvesinde bulunan krater gölü olan Karagöl yöre halkinca ziyaret edilmektedir. Bu gölde kendi yüzünün yansimasini görenlerin cennetlik olacagina inanilmistir.

  Giresun Yaylalari
  Giresun yaylalari yöre halkinin yaz aylarinda ragbet ettigi yerlerdir. Bu yaylalarin Otçu Göçlerinden dogdugu söylenmektedir. Burada yetisen misirlar iki karis büyüdügü zaman aralarinda biten yabani otlar çapalanir. Bu çapalama isine ot kazimi denir. Bundan sonra topluluklar halinde yaylalara gidilir. Yaylalara giden bu topluluklara da yörede Otçu Göçü ismi verilmistir. Topluluklarin yaylada kaldiklari 10-15 günlük süre içerisinde de piknikler yapilir ve senlikler düzenlenir.

  Genelde hayvancilik ve diger ekonomik faaliyetler için kullanilan yaylalardan yaz aylarinda dinlenmek amaciyla da yararlanilmaktadir.


  Kümbet Yaylasi
  Giresun il merkezine 60 km. uzaklikta bulunan ve günümüzde Turizm merkezi olan Kümbet yaylasinin Aymaç Mevkiinde her yil Temmuz ayinin ikinci Pazar günü Kümbet Senlikleri düzenlenmektedir. Aymaç Mevkii, dogal güzelliklerinin zenginligi yani sira çevreye hakim bir tepedir. Bu mevkiinin çevresinde ladin ormanlari bulunmaktadir.


  Bektas Yaylasi
  Giresun’a 56 km. uzaklikta bulunan Bektas Yaylasi; Melikli Obasi Yaylasi, Kurttepe Mevkii ve Alçakbel Orman Içi Piknik alani ile bir bütün olusturmaktadir. Yaylada piknik alanlarinin yani sira turistik tesisler de bulunmaktadir.


  Kulakkaya Yaylasi
  Giresun il merkezine yaklasik 45 km. uzaklikta bulunan, deniz seviyesinden 1.500 m. yükseklikteki Kulakkaya Yaylasi günümüzde piknik alani olarak kullanilmaktadir. Yaylanin yakininda Erizmez Mevkii ile Genlin Kayasi bulunmaktadir.


  Sis Dagi Yaylasi
  Giresun il sinirinda bulunan, Görele ilçesinin en büyük dagi Aladag’in en yüksek yerinde, deniz seviyesinden 2.182 m. yüksekligindeki Sis (Alimeydan) Dagi yaylasi küçük yaylalardan olusmustur.

  Bu Yaylada yagan karlar Temmuz basina kadar erimez ve her Temmuz ayinin üçüncü Cumartesi günü burada Sis Dagi Senlikleri düzenlenmektedir. Sis Dagi ve çevresi 10 hektarlik bir alana yayilmis olup, Milli Park olarak koruma altina alinmistir.


  Karagöl Yaylalari
  Giresun Dereli ilçesinin güneybatisinda, Giresun-Ordu-Sivas illerinin birlestigi noktadaki Karagöl Daglari ilin en yüksek dagi olup, deniz seviyesinden 3.107 m. yüksekligindedir. Dagin üst noktasinda bulunan Karagöl krater gölü çevresinde Karagöl yaylalari bulunmaktadir. Bu dagin kuzeybatisinda Ordu il sinirina yakin olan bölgede Karagöl Tepesinin de hemen altinda bir buzul gölü olan Aygir Gölü bulunmaktadir. Buradan doguya dogru ise; dagin en büyük gölü olan Karagöl Gölü, Aksu Köyü’ne inen vadide de Bagirsak Gölü bulunmaktadir. Bunlarin yani sira yörede Camli Göl, Sagrak Gölü bulunmakta, Bozat tasi, Inboynu, Kaniagil, Avsar, Yukari Belen ve Asagi Belen ovalari da bu alani tamamlamaktadir.


  Pasakonagi Yaylasi
  Giresun Bulancak ilçesinde, denizden 1450 m. yükseklikte bulunan Pasakonagi Yaylasi, derin vadileri ve bu vadilerdeki selaleleri ile taninmistir. Yörede Karasay selalesi, Çigseli Gölü, Geçilmez Vadisi ve Kizilot Çayiri bulunmaktadir.


  Melikli Obasi Yaylasi
  Giresun il merkezine yaklasik 45 km. uzaklikta bulunan Kulakkaya Yaylasinin yakininda bulunan Melikli Obasi yaylasi ladin ormanlari ile çevrilidir. Ayni zamanda orman gülleri ve küçük selaleleri ve dereleri ile yöre halkinin piknik alanlarindan birisidir.


  Anastos Yaylasi
  Giresun Alucra ilçesine 10 km. uzaklikta bulunan Anastos Yaylasi ladin ve çam agaçlari ile çevrilidir. Zengin bitki örtüsü ile ulasimi zor olmasina ragmen çevre halkinin ragbet ettigi bir mesire yeridir.


  Tamdere Yaylasi
  Giresun’a 70 km. uzaklikta, Dereli ilçesi sinirlari içerisinde bulunan Tamdere Yaylasina Sebinkarahisar’dan 27 km.lik bir yol ile ulasilmaktadir. Kapali bir yayla konumundaki bu alan bir vadi içerisindedir. Zengin bitki örtüsü ile yöre halkinin ragbet ettigi bir piknik ve dinlenme yeridir.


  Bu yaylalarin disinda ilde bir çok yayla bulunmaktadir. Bunlarin en çok bilinenleri ise; Bulancak Sanalan, Dereli Çagman ve Isirganli, Alucra Çakrak, Güllüce, Tohumluk, Seydisih, Aydin, Çamli, Akyatak, Agalikkirani yaylalari, Eynesil Panayir, Kanatdüzü, Tirebolu Kavraz, Agaçbasi, Espiye Çalal, Günlük, Karadoga, Karaovacik, Sebinkarahisar Kinik, Egribel, Basyayla ve Tutak yaylalaridir.  Paylaşım aleminin tüm çabası sizin memuniyetiniz için olacaktır.

  Bu sitenin sahibleri burada paylaşım için bulunanlardır.

  Burada bulundugunuz ve paylaşım alemini yaşattıgınız için sizi tebrik ederiz. 2. #6
  KAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  4.715

  Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun bir yarımada üzerine kurulmuştur. Giresun Anadolu’nun kuzeydoğusunda yeşille mavinin kucaklaştığı Karadeniz’in inci kentlerinden birisidir. Doğal ve tarihi değerler açısından turizme oldukça elverişli bulunan Giresun’un bakir ormanları yaylaları ve akarsuları ilgi çekicidir.

  İLÇELER:
  Giresun ilinin ilçeleri; Alucra Bulancak Çamoluk Çanakçı Dereli Doğankent Espiye Eynesil Görele Güce Kesap Piraziz Şebinkarahisar Tirebolu ve Yağlıdere’dir.

  Giresun Adası
  Giresun Adası Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası kıyıdan bir mil açıkta yer almaktadır. 40.000 metrekare alana sahip olan ada Aksu şenliklerinde ve yaz aylarında özel seferlerle ziyaret edilmektedir.


  Kaleler
  Giresun Kalesi: Oldukça zengin bir tarihi kültüre sahip olan kale şehrin merkezine kurulmuştur. Kalede Milli Mücadele Kahramanı Topal Osman Ağa’nın anıt mezarı tarihi saray kalıntıları mağaralar kaba taşlarla örülmüş surlar ve taş kabartmalar görülebilecek önemli noktalardır

  Plajlar
  Giresun kentinin doğu ve batısındaki sahiller kilometrelerce uzayıp giden doğal plajlar durumundadır. Kent merkezine yaklaşık 5 km. uzaklıkta yer alan Arif Kumaş Giresun Belediye Emniyet Tabya ve Jandarma plajları Giresun’un başlıca plajlarıdır. Giresun’da kamping yapılacak plajlar Arif Kumaş Bulancak Belediye Keşap Düzköy Belediye Plajı Tirebolu Plajıdır. Ayrıca yaz aylarında Giresun Adası ile Giresun Limanı arasında her akşam Mavi Tur düzenlenmektediR

  Geleneksel Giresun Evleri
  Kalenin güneydoğusunda yer alan ve Zeytinlik Mahallesi adını alan semt eski tarihi Giresun evlerinden oluşur. Korunmaya alınmıştır ve ziyaretçilerin uğrak yeridir. Eski evlere meraklı olanlar için gezilip görülecek ilginç bir semttir.
  NE YENİR?
  Giresun denilince akla karalahana ve hamsi gelir. Bunun yanında mısır unundan yiyecekler yapılır. Yemeklerden bazıları; Karalahana Çorbası Karalahana Diblesi Isırgan Püresi Mısır Ekmeği Fasulye Turşusu Kiraz Duzlaması ve Pezik Mıhlamasıdır.

  YAPMADAN DÖNME
  Giresun Kalesini yaylaları ve müzeyi
  Giresun pidesi yaylada et alabalık ve yöreye özgü yemeklerin (Kara lahana çorbası karalahana diplesi hamsi ve balık çeşitleri) yemeden
  Fındık Peştemal ve Kazancılar Çarşısı’nda satılan el yapımı hediyeliklerden satın almadan

  …Dönmeyin.[/B]
  NE YENİR?
  Giresun denilince akla karalahana ve hamsi gelir. Bunun yanında mısır unundan yiyecekler yapılır. Yemeklerden bazıları; Karalahana Çorbası Karalahana Diblesi Isırgan Püresi Mısır Ekmeği Fasulye Turşusu Kiraz Duzlaması ve Pezik Mıhlamasıdır.  YAPMADAN DÖNME

  Giresun Kalesini yaylaları ve müzeyi
  Giresun pidesi yaylada et alabalık ve yöreye özgü yemeklerin (Kara lahana çorbası karalahana diplesi hamsi ve balık çeşitleri) yemeden
  Fındık Peştemal ve Kazancılar Çarşısı’nda satılan el yapımı hediyeliklerden satın almadan dönmeyin.


  Kalınacak yerler

  Hotel New Jasmin **** Yıldız
  Hotel New Jasmin, Giresun ilinde, Karadeniz’in tek adasının manzarasıyla muhteşem bir yerleşime sahiptir. 29.05.2002 yılında açılan otelimiz, açılışından bugüne Karadeniz’in konaklama ve konferans merkezi olma konusunda çalışmalarını sürdürmektedir. 2006 senesinde bu çalışmaların sonucu olan 4 yıldıza ulaşmanın gururunu yaşamaktayız.
  Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Çerkez Mevkii No: 61 / Giresun
  (0454) 214 16 42 – 46


  Otel Kit Tur *** Yıldız
  Otelimizin iki adet lüks kral dairesi, on üç adet double, otuz beş adet çift yataklı olmak üzere elli oda ve yüz adet yatak bulunmaktadır.Odalarımızın tamamında banyo, 24 saat faydalanabileceğiniz sürekli sıcak su, sıcakladığınız anlarınızda ferahlamınızı sağlayacak klimamız, yurtiçi ve yurtdışı bütün yayınları izleyebileceğiniz uydu bağlantılı televizyon, tüm frekansları dinleyebileceğiniz dahili radyo ve müzik yayınının yanısıra santral aracılığı olmaksızın şehiriçi, şehirler arası ve uluslararası telefon olanağı mevcuttur.
  Arif Bey Caddesi No:2/ Giresun
  (0454) 212 02 45


  Otel Hancılar *** Yıldız
  Otel Hancılar tüm konuklarına güvenli,rahat,huzurlu bir ortamda yaşamın gerektirdiği her türlü konforu düşünerek hazırlamış olup,tarihi geçmişi çok eskilere dayanan ve tarihi eserleri ile coğrafi konum bakımından farklı özellikler taşıyan Giresun,Şebinkarahisar ilçesindedir.Tüm odalarda TV,direkt telefon,mini bar,banyo,WC,saç kurutma makinesi,24 saat sıcak su ve merkezi ısıtma mevcuttur.
  Konuk cad no 17 Şebinkarahisar/ Giresun
  (0454) 711 35 42


  Giresun Otel - Merkez

  Bölge: Giresun / Merkez
  Adres: Mustafa Kemal Bulvarı No: 1 Giresun
  Kalite: 3 Yıldızlı
  Telefon Numarası: +90 (454) 216 30 17


  Otel Ormancılar - Merkez
  Bölge: Giresun / Merkez
  Adres: Merkez - Giresun
  Kalite: 2 Yıldızlı
  Telefon Numarası: +90 (454) 216 67 95


  Giresun Öğretmenevi

  Otel Bölümü 3 double,3 iki kişilik,10 üç kişilik ve 2 adet 6 kişilik olmak üzere toplam 18 oda 54 yataktır..Odalarda 24 saat sıcak su,televizyon,kablosuz internet bağlantısı, buzdolabı saç kurutma makinesi, banyo-wc ve dahili telefon bulunmaktadır.

  Restoran bölümü 60 kişilik olup sabah kahvaltısı , toplu yemek ,düğün nişan sünnet vb. hizmetler verilmektedir.

  Bahçede 100 kişilik oturma alanı ve 15 araçlık oto park ile hizmet verilmektedir.

  Çınarlar mah.Fevzipaşa Cad.No:69 GİRESUN

  Telefon Numaraları:

  Santral:0454 216 5244- 0 454 2124075 - 0 454 2162216

  Fax : 0 454 2160343


  1. ALUCRA - ÖZEL ALUCRA ORTA ÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
  2. BULANCAK - ÖZEL BULANCAK ÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
  3. BULANCAK - ÖZEL BULANCAK ORTAÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  4. BULANCAK - ÖZEL H.RUŞEN BAY YÜKSEK ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  5. ÇAMOLUK - ÖZEL ÇAMOLUK ORTAÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  6. DERELİ - ÖZEL DERELİ ORTA ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  7. ESPİYE - ÖZEL ESENTEPE ORTA ÖĞRETİM ÖĞRENCİ YURDU
  8. EYNESİL - ÖZEL EĞİTİM VE KÜLTÜRE HİZMET DERNEĞİ ORTA ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  9. GÖRELE - ÖZEL DAYILI KOTYD ORTA ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  10. GÖRELE - ÖZEL GÖRELE ORTAÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
  11. GÖRELE - ÖZEL İRFAN ORTA ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  12. GÖRELE - ÖZEL KOTYD ORTA ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  13. GÖRELE - ÖZEL KOYUNHAMZA KÖYÜ ORTAÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  14. KEŞAP - KEŞAP EĞİTİM ÇAĞINDAKİ ÖĞR.YRD.DERNEĞİ DERYA ORTA ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  15. MERKEZ - ÖZE AKSU GÜLHANIM HALİL ÖZTÜRK ORTAÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  16. MERKEZ - ÖZEL AKADEMY YÜKSEK ÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
  17. MERKEZ - ÖZEL AKSU ORTA ÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
  18. MERKEZ - ÖZEL ÇALDAĞ BELDESİ KOTYD ORTA ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  19. MERKEZ - ÖZEL ÇALDAĞ BELDESİ ORTAÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
  20. MERKEZ - ÖZEL DAMLA YÜKSEK ÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
  21. MERKEZ - ÖZEL DEMSOY YÜKSEK ÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
  22. MERKEZ - ÖZEL FATMA HATUN BOZBAĞ ORTA ÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
  23. MERKEZ - ÖZEL KARDELEN YÜKSEK ÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
  24. MERKEZ - ÖZEL NİZAMİYE ORTA ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  25. MERKEZ - ÖZEL NİZAMİYE YÜKSEK ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  26. MERKEZ - ÖZEL TEYYAREDÜZÜ ORTAÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  27. MERKEZ - ÖZEL YAREN YÜKSEK ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  28. MERKEZ - ÖZEL YEŞİLVADİ KOTYD ORTA ÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
  29. PİRAZİZ - ÖZEL KOTYD SAHİL ORTA ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  30. ŞEBİNKARAHİSAR - ÖZEL İLİM KÜL.HİZ.DERN.FATİH ORTA ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  31. TİREBOLU - ÖZEL GÜNEŞ ORTA ÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
  32. TİREBOLU - ÖZEL TİREBOLU ORTAÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  33. TİREBOLU - ÖZEL TİREBOLU YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  34. TİREBOLU - ÖZEL YÜKSEKÖĞRETİM ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  35. YAĞLIDERE - ÖZEL KOTYD ORTA ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  36. YAĞLIDERE - ÖZEL YAĞLIDERE ORTAÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
  Paylaşım aleminin tüm çabası sizin memuniyetiniz için olacaktır.

  Bu sitenin sahibleri burada paylaşım için bulunanlardır.

  Burada bulundugunuz ve paylaşım alemini yaşattıgınız için sizi tebrik ederiz.+ Cevap Ver
Sayfa 3/3 İlk 123

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

135<span style="color:#b10202;font-weight:bold;">421kt</span>or2548 Kırmızı alandaki rakam ve harfleri girin

Benzer Konular

 1. Ankara tarihi ve tarihi resimleri
  By bilgedede in forum Ankara
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 26-12-2012, 02:28
 2. Tarihi terimler sözlüğü
  By bilgedede in forum Tarih
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 18-12-2012, 18:34
 3. Vejeteryan Ünlüler ve vejeteryanlıgın tarihi
  By yaseminabla in forum Yemek Tarifleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 13-12-2012, 13:55
 4. Cumhuriyetimizin Başkenti Ankaranın Tarihi
  By bilgedede in forum Ankara
  Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 12-12-2012, 22:28
 5. İstanbul'un Tarihi ve Turistik Yerleri
  By bilgedede in forum İstanbul
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-12-2012, 19:54

Bu Konudaki Etiketler

Giriş

Giriş