+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 Son
 1. #1
  meltem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2013
  Mesajlar
  947

  Sponsonlu Bağlantılar
  kurdele nakışı modelleri, kurdele nakışı örnekleri,Kurdele Nakışı Nedir,Nasıl Yapılır,nakışı, el yapımı,işleme, kumaş üstüne süsleme, kumaş üzerine işleme, kurdele, kurdele nakışı, kurdele nakışı nasıl işlenir, nakış, nasıl yapılır, süsleme,kurdele nakışı desenleri,en yeni nakış modelleri,yeni nakış modelleri,kurdele nakışı örgü modelleri,kurdele nakışları örnekleri ,kurdele örgü modelleri, kurdele örnekleri,
  Kurdele Nakışı Nedir? Nasıl Yapılır? Kurdele Nakışı Örnekleri

  Kurdele nakışı, iğne ile yapılan bir sanattır. Ayrıca dekoratif bir nakış çeşididir. Kurdele nakışında ipek ve organze kurdelerle, kesme, katlama dikme yöntemleri kullanılarak çeşitli kompozisyonlar oluşturulmaktadır.

  Kurdele nakışı ; kolay, çok fazla araç gereç gerektirmeyen, fakat çok güzel sonuçlar alınabilen bir nakıştır. Ayrıca öğrenilmesi çabuk ve kolaydır. Kullanım alanının genişliği de kurdele nakışı sanatının bir başka artı özelliğidir. Ayrıca evde çalışma rahatlığı tanıması ve temiz bir iş olması bu sanatın bayanlar tarafından oldukça rağbet görmesine sebep olmaktadır.

  İpek kurdele nakışı çok eski yıllardan gelen adeta antika sayılabilecek zevkli bir sanattır. Günümüzde, etkili, zarif, nostaljik ve çağdaşlık gibi özellikler kazanmıştır. Organze kurdele kullanıldığı taktirde ise oldukça düşük maliyetlerle birbirinden güzel ürünler yapılabilmektedir. Ancak geniş çapta kullanılan saten ve naylon karışımlı kurdeleler, ipek kurdelenin yumuşaklık ve esneklik özelliğinden yoksundur. Bunu da yapılacak çalışmalarda göz ardı etmemek gerekir.  Eklenti 17309
  Aşama 1. Bir Milliner’s iğnesi kullanarak, rokoko için gereken uzunlukta bir iğne ardı ilmeği alınız
  Eklenti 17310
  Aşama 2. iğne ardı uzunluğunu kaplamak için yeteri kadar ipliği iğnenin etrafına sarınız.
  Eklenti 17311
  Aşama 3. Sarımların gerginliğini muhafaza ederek, dikkatlice iğneyi gevşetin ve kumaş ve sarımlar arasından iğneyi çekiniz.
  Eklenti 17312
  Aşama 4. İpliği çektikten sonraki tüm yol boyunca, rokoko düğümünü geri kendinize doğru getirin ve iğne ardı aldığınız zeminin az aşağısından kumaşın içinden iğneyi geriye doğru alınız.

 2. #2

+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 Son

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

135<span style="color:#b10202;font-weight:bold;">421kt</span>or2548 Kırmızı alandaki rakam ve harfleri girin

Giriş

Giriş