Sponsonlu Bağlantılar
Şal Yakalı örgü Kazak modeli, örgü,Şal Yakalı örgü Kazak modeli,örgü Şal Yakalı örgü Kazak modelleri ,2013 örgü modası, 2013 Şal Yakalı örgü Kazak modelleri ,Şal Yakalı örgü Kazak yapımı , Şal Yakalı örgü Kazak anlatımı ,Şal Yakalı örgü Kazak 2013,örgü modelleri,En Güzel Örgü Şal Yakalı örgü Kazak Modelleri,yazlık kazak,Moda Trendleri,motifli kazak, el örgüsü, el yapımı,Şal Yakalı örgü Kazak,Şal Yakalı örgü Kazak modelleri,Şal Yakalı örgü Kazak örnekleri,çocukkazak, mavi örgüler, örgü, örgü modelleri,şiş örgüsü,volanlıkazak,kolay Şal Yakalı örgü Kazak modelleri ve yapılışı,motifli kazak anlatimli,kazaklari,motifli kazak örgü modelleri,Şal Yakalı örgü Kazak modelleri ve yapılışı,motifli kazak modelleri,resimli anlatımlı açıklamalı kazak,motifli kazak örnekleri,yazlık örgü Şal Yakalı örgü Kazak modelleri,yapımı nasıl yapılır,resimli anlatımlı açıklamalı kazaklari ,motifli kazak örnekleri,yazlık kışlık örgü Şal Yakalı örgü Kazak modelleri
Eklenti 22479

Şal Yakalı örgü Kazak
Beden 36/38 ve 40/42 Parantez içindeki sayılar 40 / 42 beden içindir. Eğer yalnızca bir tek sayı verilmişse bu her iki beden için de geçerlidir.

Malzeme:
Orta kalınlıkta el örgü yünü (yak. 400 (450) gr Petrol ve ince moher karışımlı yünlü örgü ipliği yak. 250 (300) gr kahverengi. 6 ve 7 numara örgü şişleri. 60 cm uzunlukta, 6 numara yuvarlak örgü şişi

Dikkat: Sürekli olarak 1 kat yün ve 1 kat moher ipliği birlikte alarak 2 kat iplikle çalışın!

Lastik örgü A: 1 ilm. yüz, 1 ilm. ters

Lastik örgü B: 2 ilm. yüz, 2 ilm. Düz yüz: Gidiş sıralarını yüz, dönüş sıralarını ters örün
Vurgulanmış eksiltmeler: Sağ kenar: Kenar-ilm, 2 ilm. yüz birlikte örün. Sol kenar: 2 ilmek birbirinin üstünden geçirerek yüz örün = 1 ilmek yüz örer gibi örmeden alın, izleyen ilmeği yüz örün ve örmeden aldığınız ilmeği bu ilmeğin üstünden geçirin, kenar-ilm.

Örnek denemesi: 1 8 ilm ve 18 sıra lastik örgü A 6 numara şişle = 10 x 10 cm; 1 3 ilm ve 1 6,5 sıra düz yüz 7 numara şişle = 10 x 10 cm; her iki deneme de çift katlı iplikle örülmüştür.
Arka parça: Önce etek pervazı için arka ve ön parçaları birlikte enine örün. Bunun için iki kalite yünü birlikte alarak 19 ilm. başlayın. Pervaz için 72(80)cm lastik örgü A orun; sonra son sı-ranın ilmeklerini ilmek işiyle başlangıç sırasının ilmekleriyle birlegtirin, ördüğünüz lastiği halka şekline getirin. Sonra her iki yanda yan dikişler için işaret alın.

Bundan sonra bir yarının üstünden = 36 (40) cm, pervazdaki işaretler arasından 7 numara şişle ve çift katlı iplikle 48 (54) ilm. alın Sonra düz yüz devam edin. Eğimler için her iki yanda pervazdan sonra 5. sırada 1 ilm. artırın, sonra her 8. sırada 3 kez daha her defasında 1 ilm. artırın = 56 (62) ilm. Pervazdan 22 cm = 36 sıra sonra her iki yanda kol evleri için 2 ilm. kapatın. Sonra her 2. sırada 1 kez 2 ilm ve 1(2) kez 1 ilm. kapatın= 46 (50) ilm. Kol kesiminden 18 (19) cm = 30 (32) sıra sonra omuzlar için her iki yanda 6 (7) ilm. kapatın, izleyen 2. sırada 1 kez 6 (7) ilm. daha kapatın. Sonraki sırada kalan 22 ilm. düz yaka açıklığı kenarı olarak kapatın.

Ön parça:
Pervazın 2 parçası üzerine örün. Önce ön parçanın sağ yarısına devam edin. Bunun için pervazın sol kenarında 6 (7) cm boşluk bırakın ve kalan 30 (33) cm üzerine 7 numara şiş ve iki kalite ipliği birlikte alarak çift kat yünle 40 (44) ilm. alın Anvelop havayı sağlamak için sağ kenarda yaka açıklığı için pervazdan sonraki 3. sırada 1 ilm. vurgulayarak kapatın. Sonra izleyen her 2. sırada 15 (16) kez her defasında 1 ılm. vurgu- layarak kapatın. Sonra * 4 ve izleyen 2. slcada her defasında 1 ilm. vurgulayarak kapatın. "yıldızlar arasını 4 kez tekrarlayın ve izleyen 4. sırada 1 kez daha 1 ilm. vurgulayarak kapatın. Bu arada yan eğimi ve kol kesimini sol kenarda arka parçayla aynı yükseklikte ve şekilde uygulayın. Kol kesiminden 18 (19) cm = 30 (32) sıra sonra dış kenarda omuzu aynen arka parçadaki gibi kapatın. Ön parçanın sol yarısı için pervazın boşluk bıraktığınız 6 (7) cm kısmı üzerinden 7 numara şiş ve çift kat iplikle 8(10) ilm. alın ve ek olarak sağ ön parçanın arka tarafından pervazın kenar ilmeklerine batarak 32 (34) ilm. daha alın = 40 (44) ilm. Sonra ön parçanın sol yarısını sağ parçayla karşıt aynı olacak şekilde örün ve önü tamamlayın. Kollar: 34 ilm, 6 numara şiş ve çift kat iplikle başlayın. Dışa dönen kol ağzı pervazı için 12 cm = 22 sıra lastik örgü B örün. Sonra 7 numara şişle düz yüz devam edin. Eğimler için her iki yanda pervazdan sonra 15. (11.) sırada 1 ilm. artırın, sonra her 16.(1 2.) sırada 2(4) kez daha her defasında 1 ilm. artırın = 40 (44) ilm. Pervazdan 39 cm = 64 sıra sonra her iki yanda kol yuvarlaklığı için 2 ilm. kapatın, izleyen her sırada 1 kez 2 ilm. kapatın, 8 kez her defasında 1 ilm. vurgulayarak kapatın ve 2 kez her defasında 2 ilm. kapatın, izleyen sırada kalan 8 (12) ilm. kapatın.

Tamamlanması: Parçaları gerin, nemlendirin ve kurumaya bırakın. Dikişleri kapatın, kol ağzı pervazlarını 6 cm kadar dıştan kapatın ki düzgün olarak dışa dönebilsin. Şal yaka için yuvarlak şişle ve çift katlı iplikle ön parçaların eğik kenarlarından ve arka yaka açıklığının kenarından 202 ilm. alın, 1 dönüş sırası yüz örün. Sonra lastik örgü B örün, bu arada kenar-ilmekten sonra 1 ilm. yüzle başlayın. Önce 117 ilmeği örün, sonra form verebilmek için kısaltılmış sıralarla çalışın. Bunun için 1 dolamayla dönün, 32 ilm. geriye doğru örün, tekrar bir dolama ile dönün, sonra her iki yanda 18 kez her defasında 4 ilm. fazla örün ve 1 kez 13 ilm. fazla örün. her defasında 1 dolama ile dönün. Böylece yeniden tüm ilmekler işe girmiş olacak. Dolamalarda her defasında izleyen uzatılmış sıranın ilk ilm. desene uygun şekilde birlikte örün, böylece delik oluşmasını önlemiş olacaksınız. Sonra 2 sıra daha tün ilmekler üstüne örün. Ardından ilm. çok gevşek olarak göründükleri şekilde kapatın. Yakanın dar kenarlarını pervaza dikin. Kolları takın. Kol kapaklarını ve şal yakayı dışa döndürün, bak model resmi.