Sponsonlu Bağlantılar
Çiçekli Şal Modeli ve Yapılışı Derya Baykal motifli şal örneği şal modelleri ve yapılışları son moda şallar anlatımlı şık şal modeli


Gereçler:
Angora Yün Tığ No: 4. 5
Kafes Yapımı:
10 zincir ile bir yuvarlak yapılıp 5 zincir çekilir. Yanına tığın başına 3 kez dolanıp beşte çıkılarak bir beşli trabzan yapılıp, 12 zincir çekilir. Tekrar göbeğe batılarak 2 adet yanyana beşli trabzan yapılır. 12 zincir çekilir. Tekrar 2 adet göbeğe beşli trabzan yapılır ve 5 zincir +5li trabzan +12 zincir ile en üst sıra 50 kafes oluncaya dek örülür ve kafes tamamlanır.


Çiçek yapımı :

10 zincir ile 1 göbek yapılır. 10 zincir çekilir,tığın başına 2 kez dolanıp 4lü trabzanla 7 yuva oluşturulur. Bu 7 yuvaya (3 zincir ve 5 adet üçlü trabzan ile 7 yaprak oluşturulur. Yaprakların arkasına altışar zincir sıra ile çekilip birer yuva daha oluşturulur. İlk yuvadan 12 zincir çekilip yanına zincir uzunluğunda 6 adet örümcek aralarında bir zincir ile çekilir. Yapılan bu yaprak daha önce hazırladığımız kafesin en alt noktasından itibaren bir çiçek 4 kafesin köşelerine gelecek şekilde yerleştirilir. Toplam 13 çiçek ile şal biter.