1. #1
  KAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  4.715

  Sponsonlu Bağlantılar
  Callanetics Egzersizleri

  "10 SAATDE 10 YAŞ GENÇLEŞ"


  Amerikalı bir balerin olan Callan Pinckney tarafından 70'li yıllarda dayanılmaz hale gelen bel ve sırt ağrılarından kurtulmak amacıyla geliştirilmiştir. Teknigin işe yaradığını anlaması üzerine çevresindekilere de bu tekniği öğretmeye başlamış.


  Callenetics egzersizleri tek kelime ile açıklanabilir : "Benzersiz"

  Callenetics ile kas gruplarını izole ederek, küçük ve hassas hareketler ile vücudunuzu sıkılaştırır, güçlendirir, şekillendirip, esneklik sağlar.

  Bu aktivite hergün düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde tek seansı 7 saatlik klasik bir jimnastik antrenmanına veya 24 saatlik bir aerobik dans dersine eş değer oluyor.


  Callanetics Kimler Yapabilir?


  Callanetics egzersizlerini tüm yetişkin bireyler rahatlıkla yapabilir yaş sınırlaması bulunmadığı gibi 80 yasindakiler bile uygulayabilir. (Kronik rahatsızlıkları olanlar öncelikle doktorlarına danışmalıdır.)

  Callanetics egzersizleri kolay mı?

  Sporla hiç uğraşmamış biri için ilk günler zorlanma ve çalıştırdığınız kaslardan kaynaklanan ve kısa sürede geçecek olan ağrıların olması gayet doğaldır. İlerleyen günlerde vücudunuzun zamanla şekle girdiğini ve ağrılarınızın azaldığını göreceksiniz.  Yaşantınızı Yeniden Şekillendirin !

  Sadece 1 saat yapılan Callenetics egzersizi 20 saat yapılan aerobik kadar etkilidir. Callenetics ile derin kaslarınızı çalıştırırsınız, zıplayıp, koşmazsınız. Bu da neredeyse tamamen emniyetli, yaralanmalardan uzak egzersiz anlamına gelir.

  Callanetics Egzersizleri vücudumuzda yer alan kas guruplarini ayrı ayrı çalıştırdığından bir kas gurubu çalışırken diğer kas gurubu tamamen dinlenme modundadır. Vücuda zarar verebilecek ani ve zor hareketler bu programda yer almaz.

  Callanetics Egzersizleri Nasıl ve Ne Kadar Yapılmalıdır?

  Callanetics günde sadece 1 saat yapılıyor ve haftada 6 gün tekrarlanıp 1 gün dinleniliyor. En az 10 saati tamamladığınızda vücudunuzda meydana gelen değişime sizde inanamayacaksınız.
  Callanetics Pilatese Benziyor Mu?

  Callanetics, Pilates Yoga ve Bale'nin belli hareketlerinden meydana gelmektedir.

  Callenetics sayesinde sıkıcı diyetlerden, yan etkileri olan zayıflama ilaçlarından ve şekilsiz vücudunuzdan kurtulacaksınız...

  Örnek Callanetics Egzersizi


  Konu master tarafından (02-03-2018 Saat 15:12 ) değiştirilmiştir.
  Paylaşım aleminin tüm çabası sizin memuniyetiniz için olacaktır.

  Bu sitenin sahibleri burada paylaşım için bulunanlardır.

  Burada bulundugunuz ve paylaşım alemini yaşattıgınız için sizi tebrik ederiz. 2. #2
  KAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  4.715
  Eklenti 2700
  Mucizevi Sıkılaşma,İncelme Sağlayan Callanetics Egzersizleri

  Bu aktivite hergün düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde tek seansı 7 saatlik klasik bir jimnastik antrenmanına veya 24 saatlik bir aerobik dans dersine eş değer oluyor.

  BALE SENTEZİNDEN OLUŞUYOR

  Teknik, 70′li yıllarda Amerikalı bir balerin olan Callan Pinckney tarafından geliştirildi. Pilates, Yoga ve Bale sentezinden oluşan, vücudu şekillendirmeye dayalı bir egzersizler zinciri. Kasları uzun süreli sıkıştırmaya yönelik mikro hareketlere dayalı bir egzersiz programı. Callanetics, hem “stretching” hem statik hareketlerin hem de yoga asenalarının iç içe olduğu bir spor olanı. Düzenli yapılan cardio antrenmanları ile desteklenirse vücutta istenilen sonuca ulaşmayı sağlıyor. Bölgesel efor sarf etmeden vücudu çabucak sıkılaştırıyor ve şekillendiriyor.

  Callanetics güvenli mi?
  Callanetics oldukça güvenli. Hatta o kadar güvenli ki, 80 yasindakiler bile uygulayabilir. Özellikle sirt problemi yasayanlar için gelistirildiginden, tekrarlanan sürekli ve agir olmayan hareketlerden olusuyor. Kas gruplari ayri ayri çalistirildigindan, bir grup kasi çalistirirken, vücudunuzun geri kalan kismi tamamen dinlenmede oluyor. Vücuda zarar verebilecek ani ve zor hareketler bu programda yer almiyor.

  Diyet, callanetics programinin bir parçasini olusturuyor mu?
  Düzenli callanetics uygulayan bir kisi, tek bir kilo bile vermeden 2 beden küçülebilir. Ama diyet bu programin bir parзasi degildir. Ancak, eger diyet yapip, mesela 5 kilo veririseniz, sanki 10 kilo vermissiniz gibi görünebilir.

  Callanetics kolay mi?
  Egzersizler ilk basta zor gelecek. Sonunda da kendinizi harika hissedeceksiniz.

  Gerçekten ise yariyor mu?
  Birkaç seans boyunca devam ettikten sonra cevabi kendiniz veriyor olacaksiniz.

  Callanetics‘in yararlari nelerdir?
  Egzersiz, güç, dayaniklilik ve esnekligi artirir. Callanetics ise bunlara ek olarak su 9 konuda yarar saglar:

  * koordinasyon
  * denge
  * vücudunuzun farkina varma
  * vücut kontrolь
  * disiplin
  * hiz
  * fiziksel ve zihinsel rahatlama  Callanetics egzersizleri özelikle kadınların kilo vermek ve form tutmak için uyguladıkları harika programdır. Bu aktiviteyi her gün düzenli bir şekilde yapmak gerekiyor. Tek seansı 7 saat jimnastik yapmaya bedel olan bu harika egzersiz programı bir çok kişiyi hayal ettiği kiloya oldukça sağlıklı bir şekilde ulaştırmıştır.
  Diyet yapmak yerine callanetics egzersizini uygulamak çok doğru bir zayıflama şekli olacaktır. Bu teknik 70 li yılların Amerikalı bir balerin olan Callan Pinckney tarafından geliştirildi. Yoga, pialtes ve bale karışımı olan bu egzersizler vücudu oldukça şekillendiren bir kilo verme zinciridir.

  Callanetics Egzersizleri
  Kasların uzun süreli sıkılaşmasını sağlar ve oldukça kolay hareketler içerir. Bölgesel herhangi bir çaba sarf etmeden kısa sürede hayal ettiğiniz vücut ölçülerine sizleri kavuşturacaktır. Bu spor oldukça güvenlidir ve her yaş için ideal bir spordur. İnceltirken vücudu sıkılaştırıyor ve aynı zamanda güzelliğinize gençlik katıyor. Özellikle sırt problemi yaşayanlar için geliştirildiği için ağır olmayan egzersizleri kapsıyor. Vücuda ve kaslara zarar verecek herhangi zor bir hareketi bünyesinde barındırmıyor.
  Resimli Callanetics Egzersizleri


  Bu sporun en önemli özelliklerinden biri de kilo vermeseniz bile 2 beden incelmiş görünmeniz olacaktır. 5 kilo verseniz 10 kilo vermiş gibi sıkılaşacaksınız. Bu spor sayesinde esneklik kazanacak, güçlenecek, denge sağlayacak, fiziksel ve ruhsal anlamda müthiş bir rahatlama yaşayacaksınız. Vücut hatlarınızın farkına varacaksınız ve kendinize olan güveniniz yerine gelecektir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için mutlaka Callanetics egzersizleri hayatınızı değiştirecek. Kendiniz için rahatlama sporu olarak düşünebilirsiniz. Bu egzersiz hareketleri sayesinde kısa sürede esneklik kazanarak hareketlerinizi daha kolay yapabiliyor olacaksınız.
  Paylaşım aleminin tüm çabası sizin memuniyetiniz için olacaktır.

  Bu sitenin sahibleri burada paylaşım için bulunanlardır.

  Burada bulundugunuz ve paylaşım alemini yaşattıgınız için sizi tebrik ederiz.Hızlı Cevap Hızlı Cevap

135<span style="color:#b10202;font-weight:bold;">421kt</span>or2548 Kırmızı alandaki rakam ve harfleri girin


Benzer Konular

 1. Gebelik ve Lohusalık Egzersizleri
  By yaseminabla in forum Kadın Hastalıkları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-12-2012, 16:28

Bu Konudaki Etiketler

Giriş

Giriş